Eduke Eğitim Bilgi Sistemi

Eduke Nedir?

Eduke Tüm eğitim hizmeti veren kamu veya özel okul ve dershanelerin kullanabileceği bir eğitim sitemi yönetim yazılımıdır. Eduke uzaktan eğitim sistemi süreçlerini içermekle beraber , öğrenci kaydı , muhasebesi , devamsızlıklar ve diğer tüm yönetim ile alaklı işlemleri tek bir çatı altında toplamayı hedeflemiştir. Ayrıca tüm bu olanakları Bulut Bilişim teknolojisi ve alt yapısı ile internet ortamına taşıyabildiği için aynı zamanda online bir sistem özelliği de kazanmıştır.

Eduke Neden Farklı

Tüm sistemin aynı platform üzerinden çalışabilmesi; Eduke; yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri aynı platformda buluşturur.

Tüm sistemin aynı platform üzerinden çalışabilmesi;
Eduke; yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri aynı platformda buluşturur.

-> Mutlu öğretmenin yetiştirdiği , başarılı öğrenci;
Öğretmenler üretken çalışabilecekleri her yerde işlerini tamamlayabilirler.

-> Velilere artık dershaneler , okullar daha yakın;
Veliler, günlük olarak öğrencilerin devam durumlarını ev ödevlerini, harcamalarını, mesajlarını ve notlarını görüntüleyebilir, dilerse sistemden öğretmene mesaj gönderebilir.

-> Her şey tek ekranda ;
Değiştirilebilen sistem sayesinde, duyurular, etkinlikler ve faydalı linkler tek ekranda toplanabilir.

-> İletişim portalına mı ihtiyacınız var ;
Sistem içi mesaj, e-posta ve SMS mesajları toplu olarak gönderilebilir ve sonuçlar analiz edilebilir.

-> Sisteminizi kişiselleştirmek ;
Portal’ a okulunuzun logosunu vb. koyarak portalınızı kişiselleştirebilirsiniz.

-> İhtiyaç duyduğunuz her an destek;
İmtechnology yardİM modülü her an hizmetimizdedir.

-> Verimliliğinizi arttırmak;
Manuel olarak takip edilen süreçler ve farklı yerlerde duran dosyalar ile kağıt yığınlarından kurtarır.

EDUKE ile aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz her bilgi/belge elektronik ortamda, tek platformda toplanır.

Temel Modüller

Ön Kayıt

İlk Kayıt, Kayıt Yenileme, Toplu Kayıt Yenileme, Ön Kayıt, Ön Kayıt Takibi gibi modülleri barındırmaktadır.

Devamsızlık Takibi

Toplu veya öğrenci bazlı devamsızlık girişleri yapılabilir. Kayıt oluşturulduktan sonra SMS modülü devreye girerek velileri haberdar eder. İletim raporları otomatik oluşur ve takip edilir.

Sistem İçi İletişim

Her kullanıcı statüsünün kendi yetkilerine göre kullanabildiği iletişim platformunu barındırmaktadır.

Danışmanlık

Öğretmenlerin aldığı davranış notlarını saklar. Gözlemleri barındırır ve dosyalar. Aile ilişkileri, akademik başarı, arkadaş ilişkisi, ödev düzeni,yetenek alanları vb. konuları içerir.

Ders Ödev Takibi

Öğretmenler sistem içi mesajların yanı sıra, bir dosya eki göndererek öğrencilerine ödev atayabilir ve sonuçları analiz edebilirler. Ödevlerin bir kopyası velilere de iletilmektedir.

Soru Bankası

Sisteme öğretmenler kendi sorularını ekleyerek kendi içlerinde bir soru bankası sistemi oluşturabilirler.

Optik Okuyucu

Optik okuyuculardan elde edilen DAT dosyaları vasıtası ile sisteme bilgi aktarılır. Yanlış isim veya numara kodlamalara karşı uyarı mekanizması bulunmaktadır. Statülere verilen yetki dahilinde, test veya sınav sonuçları kullanıcı izlemesine açılmaktadır.

Satış / Gelir Kontrolü

Muhasebe tarafından kaydedilen verilerin, mevcut SQL tabanlı sistemlere aktarımını sağlayan ara yüz. Öğrenci kayıtları ile ilgili fatura, çek, senet, ödeme bilgileri ve cari kart gibi verilerin aktarımına imkan sağlamaktadır. Ayrıca veli dilerse borcunu sistemden ödeyebilir.

Duyuru Ajanda

Ana sayfada kullanıcıların dikkatine sunulan bilgileri içerir. Belli bir tarih aralığı için duyurular tanımlayabilir, linkler ve fotoğraflar ile bu duyuruyu destekleyebilirsiniz.

İnteraktif Eğitim

Kurumlar tarafından oluşturulan videoları , sınıflarda projeksiyon vasıtası ile ekrana yansıtarak ders işlenmesine yarayan yada öğrenci evine gittiğinde sistemi açarak konuyu yeniden izleyip tekrar edeceği modül.

Zaman Kazancı

Eğitim kurumlarının en büyük sorunlarındandır, öğrenci çözemediği soruları getirir,öğretmen çözer aynı soruyu diğer öğrencilerde getirir bu büyük bir zaman kaybına yol açmaktadır. Eduke ile öğretmen soruyu sistemden çözerek tüm öğrencilerine tek tuşla çözülmüş halini gönderir.